Εξάμηνος κύκλος σπουδών

Εξάμηνος κύκλος σπουδών

Περιγραφή

Τα προγράμματα του the art studio απευθύνονται σε ερασιτέχνες και επαγγελματίες και σε όσους ο τομέας εργασίας τους απαιτεί προβολή, στην τηλεόραση ,το θέατρο, τις μουσικές σκηνές και στα media γενικότερα (τραγουδιστές, ηθοποιοί , performers, χορευτές) αλλά και σ’ αυτούς που θέλουν να ενισχύσουν το image τους στο χώρο εργασίας τους (πολιτικοί, στελέχη επιχειρήσεων, τηλεοπτικοί δημοσιογράφοι, εκπαιδευτικοί, ασφαλιστές, μοντέλα ,πωλητές κα) Σπουδαστές από 16 και άνω που θέλουν να ξεκινήσουν και να ολοκληρώσουν βασικές σπουδές. Ερασιτέχνες που θέλουν να τελειοποιηθούν προκείμενου να προβούν σε ανεύρεση εργασίας η εξέλιξη στην ήδη υπάρχουσα εργασία τους.

Επαγγελματίες που θέλουν να ενισχύσουν το image τους, την αυτοπεποίθηση και τις γνώσεις τους. Όλοι όσοι θέλουν να πραγματοποιήσουν το Όνειρο τους!

Επιλέγοντας τον κατάλληλο κύκλο μαθημάτων οι σπουδαστές θα έχουν την ευκαιρία να διδαχθούν από τους καλύτερους επαγγελματίες του χώρου . Οι σύγχρονες τεχνικές διδασκαλίας σε όλους τους τομείς που αφορούν στο σώμα, στη φωνή και στο image τους εξασφαλίζουν την τελειοποίηση των δεξιοτήτων τους. Παράλληλα θα τους δίνεται η δυνατότητα να ενισχύσουν την ικανότητα τους στην επικοινωνία και τις δημόσιες σχέσεις, απαραίτητα εργαλεία σε κάθε επαγγελματία.

Οι σπουδαστές του σχολείου θα έχουν την ευκαιρία να έρχονται σε επαφή με επώνυμους του μουσικού και θεατρικού χώρου και να επιλέγονται για μελλοντικές συνεργασίες από τον όμιλο Μαροσουλη.

Μαθήματα

ΤΕΧΝΙΚΗ ΦΩΝΗΣ/ΟΡΘΟΦΩΝΙΑ (ΤΖΙΝΑ ΠΟΥΛΟΥ)

ΚΙΝΗΣΗ/ΓΛΩΣΣΑ ΣΩΜΑΤΟΣ,ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ (ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΠΑΠΑΔΑΜΑΚΗ)

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΦΩΝΗΣ,ΚΙΝΗΣΗΣ (ΤΖΙΝΑ ΠΟΥΛΟΥ ,ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΠΑΠΑΔΑΜΑΚΗ)

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ/ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ (ΝΙΚΟΣ ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ)

PIANO/SOLFEGE, ΘΕΩΡΙΑ, ΑΚΟΥΣΤΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ-ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ /ΡΥΘΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ-ΑΡΧΑΡΙΟΙ, ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ (ΕΛΕΝΗ ΚΑΠΝΙΑ)

STYLING (ΑΛΕΞΙΑ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ)

Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Μαθημάτων

ΔΕΥΤΕΡΑ: 15.00-21.00

15.00-16.00 SOLFEGE/ΘΕΩΡΙΑ/ΑΚΟΥΣΤΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ-

ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ /ΡΥΘΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ -Ελένη Καπνιά

16.00-17.00 ΣΥΝΟΔΕΙΑ PIANO(ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ) -Ελένη Καπνιά

17.00-18.00 PIANO ΑΡΧΑΡΙΩΝ-Ελένη Καπνιά

18.00-19.00 ΑΓΩΓΗ ΛΟΓΟΥ-Τζίνα Πούλου

19.00-20.00 ΤΕΧΝΙΚΗ ΦΩΝΗ (POP/ROCK) -Τζίνα Πούλου

20.00-21.00 ΤΕΧΝΙΚΗ ΦΩΝΗ(ΛΑΙΚΟ/ΕΝΤΕΧΝΟ) -Τζίνα Πούλου


ΤΡΙΤΗ :15.00 –21.00

15.00-16.00 ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ-ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ-Νίκος Μουρατίδης

16.00-17.00 ΣΥΝΟΔΕΙΑ PIANO(ΑΡΧΑΡΙΩΝ) -Ελένη Καπνιά

17.00-18.00 SOLFEGE/ΘΕΩΡΙΑ/ΑΚΟΥΣΤΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ-ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ /ΡΥΘΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ -Ελένη Καπνιά

18.00-19.00 PIANO (ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ) -Ελένη Καπνιά

19.00-20.00 ΤΕΧΝΙΚΗ ΦΩΝΗ(ΛΑΙΚΟ/ΕΝΤΕΧΝΟ) -Τζίνα Πούλου

20.00-21.00 MUSICAL-Τζίνα Πούλου


ΤΕΤΑΡΤΗ : 15.30 – 20.00

15.30-17.00 ΚΙΝΗΣΗ BASICS-Αποστολία Παπαδαμάκη

17.00-18.00 ΚΙΝΗΣΗ extra1 ΓΛΩΣΣΑ ΣΩΜΑΤΟΣ,ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ-Αποστολία Παπαδαμάκη

18.00-19.00 ΚΙΝΗΣΗ extra1 ΓΛΩΣΣΑ ΣΩΜΑΤΟΣ,ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ-Αποστολία Παπαδαμάκη

19.00-20.00 STYLING,LIFESTYLE-Αλεξία Θεοδωράκη


ΠΕΜΠΤΗ : 16.00-18.30

16.00-17.00 ΚΙΝΗΣΗ extra1 ΚΙΝΗΣΗ extra1 ΓΛΩΣΣΑ ΣΩΜΑΤΟΣ,ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ-Αποστολία Παπαδαμάκη

17.00-18.30 ΚΙΝΗΣΗ BASICS- Αποστολία Παπαδαμάκη


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:15.00 – 20.00

15.00-17.00 ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΦΩΝΗΣ/ΚΙΝΗΣΗΣ -Τζίνα Πούλου, Αποστολία Παπαδαμάκη, Ελένη Καπνιά

17.00-18.00 ΑΓΩΓΗ ΛΟΓΟΥ-Τζίνα Πούλου

18.00-19.00 ΤΕΧΝΙΚΗ ΦΩΝΗ (POP/ROCK) -Ελένη Καπνιά

19.00-20.00 ΤΕΧΝΙΚΗ ΦΩΝΗ (MUSICAL) -Τζίνα Πούλου

Δίδακτρα: 2.600 €